My default image

Časté dotazy

Tato sekce obsahuje nejčastější dotazy - FAQ. Rozhodli jsme ji vytvořit a použít jasné odpovědi. V případě, kdy je odpověď delší a vyžaduje více informací, je u položky odkaz Více, který stačí rozkliknout.

Jaký výkon má FV panel?
Panely mají výkon od 250Wp až do 330Wp. Vše záleží na požadavcích klienta. Dnes už je standard výkon okolo 300Wp, tím pádem k dosažení požadovaného výkonu je zapotřebí menší počet panelů.
K čemu slouží fotovoltaické panely?
Fotovoltaické (FV) panely slouží k přeměně sluneční energie na energii elektrickou. Je možné tedy systém využívat jak k napájení el. spotřebičů, tak i ohřevu vody za pomocí elektrického bojleru.
Kam můžu ukládat přebytečnou energii?
Elektrická energie lze ukládat do baterií olověných a lithium – iontových. Taková aplikace zvyšuje investici a proto je jedním z řešením ukládat tuto energii do ohřevu vody.
Je možné sledovat kolik jsem vyrobil/a?
Monitoring je software, který je přístupný každému klientovi. Můžete sledovat vaši elektrárnu z počítače či smartphonu za pomocí aplikace od výrobce měniče.
Jaký typ měničů využívá tento systém?
Máte možnost výběru mezi měniči od firmy SolarEdge a nebo od firmy SMA
Jaké je finanční zhodnocení projektu?
Rozpis cen a celkovou cenovou nabídku zasíláme na vyžádání podle individuálních projektů.
Jaký je rozdíl mezi mono a polykrystalickým panelem

Rozdíly mezi mono a polykrystalickým křemíkovým panelem jsou v současné době už jen malé. Dle našich praktických zkušeností (provozujeme výzkumnou FV elektrárnu s polykrystalickými i monokrystalickými panely) není při běžných podmínkách brněnského okresu v roční sumě rozdíl ve výrobě výrazný, mírně lépe se jeví monokrystal.

Zobrazit více informací
Rozdíly mezi mono a polykrystalickým křemíkovým panelem jsou v současné době už jen malé. Dle našich praktických zkušeností (provozujeme výzkumnou FV elektrárnu s polykrystalickými i monokrystalickými panely) není při běžných podmínkách brněnského okresu v roční sumě rozdíl ve výrobě výrazný, mírně lépe se jeví monokrystal. Pro výrobu monokrystalického článku je třeba vyrobit jednolitý ingot křemenného krystalu. Taková výroba je poměrně náročná. Kulatý ingot se potom řeže na tzv. wafery, které se oříznou na požadovanou velikost FV článku (nyní obvykle 156x156mm). Protože ingot vznikl jako jeden velký krystal křemíku, jeho struktura je jednolitá a velice čistá. To určuje další vlastnosti monokrystalického článku. Polykrystalický článek Pro získání polykrystalického ingotu stejné velikosti je použit jiný postup. Je totiž technologicky jednodušší nechat vykrystalizovat množství menších křemíkových krystalů, než jednoho kompaktního. Z menších krystalů se vyrobí substrát, který se slisuje do jednoho celku (opět obvykle 156x156mm). Další postup je již stejný s monokrystalem. Pochopitelně touto technologií nelze docílit takové čistoty materiálu, jsou v něm viditelné přechody mezi krystaly. Výhodou monokrystalického článku je výšší účinnost a tedy vyšší výtěžnost výkonu ze stejné plochy. Dále má lepší životnost neboli pomalejší “stárnutí“ křemíku. Výhodou polykrystalického článku je vyšší výtěžnost z rozptýleného světla (difůzní ozáření) a o něco nižší cena.
Web Solární tašky používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace